Gönderen Konu: Siparişte Onay Sistemi  (Okunma sayısı 41 defa)

Mukaddes Konak

  • Sr. Member
  • ****
  • İleti: 475
  • ERP Uzmanı
Siparişte Onay Sistemi
« : Aralık 20, 2017, 11:28:08 öö »
Siparişte Onay Sistemi

Uyumsoft ERP programımızda satınalma siparişinde "Onay" sürecini kullanabilmeniz için bazı parametreleri aktif hale getirmeniz gerekmektedir.


1-Ekran Yeri = Ana Menü - Parametreler - Sipariş Yönetimi  ekranında "Siparişte Onay Var" parametresi işaretlenmelidir.2-Ekran Yeri = Ana Menü - Satınalma Sipariş Yönetimi - Parametreler - Sipariş Hareket Türleri  F6 ile mevcut hareket türü ekrana çağrılır .
Kaç kademeli onay yapılacağına karar verilip ( 1 ya da 2 kademe) sipariş hareket kodlarında belirlenen kademeye göre seçim yapılır.
Örnek; yalnızca 1 kişi onaylayacaksa siparişi otomatik onayla seçeneklerinden herhangi biri işaretlenmelidir. Bu şu anlama gelir, 1. Kademe sistem tarafından otomatik onaylanır 2. Kademe yetkili olan personelin onayından geçmesi beklenir. Onay yapacak kullanıcıya sipariş onaylama ekranının yetkisi verilir. Kullanıcı onayını bekleyen siparişleri bu ekrana girerek görebilir, onaylayabilir, reddedebilir. Eğer 2 kademeli onay kullanılacaksa siparişi otomatik onaylama seçeneği işaretli olmamalıdır.
3-Ekran Yeri = Ana Menü - Satınalma Sipariş Yönetimi - Parametreler - Sipariş Onay İşlemleri ve Sipariş Onay-2 İşlemleri

Onaylama ekranına yetkili kullanıcı tarafından girilir. ( Bu ekrana giriş yapan her kullanıcı onay\red işlemi yapabilir). Kullanıcı bu ekrandan ekranın üst bölümünde yer alan arama kriterlerine göre kayıtları filtreler. Onayını bekleyen siparişe onay verebilir, reddedebilir, onayı beklemeye alabilir.


« Son Düzenleme: Aralık 20, 2017, 11:30:34 öö Gönderen: Mukaddes Konak »