Uyumsoft Kurumsal İş Sistemleri

Uyumsoft Progress ERP Sıkça Sorulan Sorular => Uyumsoft Progress ERP- Nakit Yönetimi => Konuyu başlatan: Mukaddes Konak - Şubat 06, 2018, 11:18:59 ös

Başlık: Kasa Fiş Hareket Türleri Tanımı
Gönderen: Mukaddes Konak - Şubat 06, 2018, 11:18:59 ös
Kasa Fiş Hareket Türleri Tanımı

Ekran Yeri = Ana Menü - Nakit Yönetimi - Parametreler - Kasa Fiş Türleri


Fiş Türü = Tanımlanacak olan kasa fiş türünü benzersiz olarak belirleyen alandır.Zorunlu alan; Oluşturulduktan sonra değiştirme imkânı yoktur.

Tür Adı = Kasa hareket türünün adının girildiği alandır.Zorunlu alan; Oluşturulduktan sonra değiştirme imkânı vardır.

Muhasebe Bağlantısı = Kasa hareket türün muhasebe bağlantısının yapılıp yapılmayacağının tanımlandığı seçmeli alandır.Zorunlu alan; Onay Kutusu Evet / Hayır. Seçilen değer sistemin çalışmasını etkiler.

Banka Bağlantısı = Kasa hareket türün banka bağlantısının yapılıp yapılmayacağının tanımlandığı seçmeli alandır.   Zorunlu alan, Onay Kutusu Evet / Hayır. Seçilen değer sistemin çalışmasını etkiler.

Cari Bağlantısı = Kasa hareket türün cari bağlantısının yapılıp yapılmayacağının tanımlandığı seçmeli alandır.Zorunlu alan; Onay Kutusu Evet / Hayır. Seçilen değer sistemin çalışmasını etkiler.

Kur Değerlemesi = Kasa modülünde  kur değerlemesinin yapılması istendiğinde hareket türü ile bağlantılandırılan alandır.Zorunlu alan değil; Onay Kutusu Evet / Hayır. Seçilen değer sistemin çalışmasını etkiler.

Proje Kodu Girişi Zorunlu= Kasa hareket türünde proje kodu bağlantısının zorunlu hale getirilebildiği seçmeli alandır.Zorunlu alan değil; Eğer kasa fiş hareketinde proje kodu girişi zorunlu yapılmak istenirse zorunlu alanır.

E-Defter Belge Tipi = Bu hareket türü ile oluşturulan kasa fişi bir belgeye dayanıyorsa seçilir .Zorunlu alandır. Örneğin ;Makbuz ,Dekont ,Kasa Ekstresi

E-Defter Ödeme Tipi = Bu hareket türü ile oluşturulan belgenin ödeme tipi var ise seçilir . (Örneğin ; Nakit , Banka)(https://cdn.uyumcdn.com/img/forum/EgitimResim/Uyumsoft Progress ERP- Kasa Yönetimi/28.jpg)