Gönderen Konu: Uyumsoft Hakkında  (Okunma sayısı 14294 defa)

ozgurka

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 27
Uyumsoft Hakkında
« : Nisan 19, 2013, 12:58:39 ös »
Uyumsoft’a Genel Bakış
 
Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş., 1996 yılında uyum içinde güçlerini birleştiren 5 arkadaşın ortaklığında İstanbul’da kuruldu.

 
Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), İş Zekası (BI), İnsan Kaynakları Yönetimi (HR) gibi birçok konuda yazılım çözümleri ve danışmanlık hizmeti bulunan Uyumsoft, Türkiye’nin lider yerli yazılım firmaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. 
 
 
 

Türkiye’nin yanı sıra, Azerbaycan, Arnavutluk, İngiltere, Macaristan, Mısır, Kazakistan, Hindistan, Almanya gibi birçok ülkede kurulu olan Uyumsoft, 2012 yılı itibariyle yurtiçi ve yurtdışında, alanında lider olan farklı sektörlerdeki 500’e yakın şirkete ‘kurumsal verimlilik çözümleri’ sunmaktadır.
 
Türk özel sektörü ve kamusunda elde ettiği başarıları, bulunduğu coğrafyada yakın komşu ülkelere taşıyan %100 Türk sermayeli bir kuruluş olan Uyumsoft; web tabanlı, çok dil seçenekli yazılım uygulamaları ve danışmanlığında, 2023 yılında Türkiye’nin dünyadaki markası olmayı hedeflemektedir. 
 
Değişimin ve yeniliğin enerjisini genlerinde taşımaktadır
 
Bilgi teknolojileri yazılımı ve danışmanlığında değişimin ve yeniliğin enerjisini genlerinde taşıyan Uyumsoft, hizmet verdiği şirketlerin verimli ve daha karlı iş modellerine sahip olmalarını sağlayacak çözümler sunmaktadır. 50’ye yakın modülü ile işletmelerin içine girip en ücra noktalarına kadar tüm sinir ağlarını dizayn eden Uyumsoft, elde edilen veriyi modelleyerek yeniden yapılandırdığı firmalarda, örneğin ilk yılda ortalama %35 verimlilik artışı gerçekleştirmektedir. Bilginin değerinin gün geçtikçe daha çok hissedildiği günümüzde, Bilgiye Dayalı Yapılanma ve Yenilenme Hizmeti ile, müşterilerinin stratejilerinin bilgi temelli olarak kurgulanabilmesine katkı sağlamaktadır.
 
Her 10 müşteriden 7’si tavsiye üzerine gelmektedir
 
%100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Uyumsoft’un, her 10 müşterisinden 7’si, başka bir müşterisinin tavsiyesi üzerine Uyumsoft’u seçmektedir. Her bir şirketin ihtiyaçlarına özgü butik çözüm sunmasıyla farklılaşarak, müşteri memnuniyetini klasik bir söylem olmaktan çıkarıp gerçekten yaşatan bir yazılım firmasıdır. Uyumsoft’un müşteri memnuniyeti araştırmasından elde edilen sonuçlar, müşterilerin % 91’nin memnun olduğunu ortaya koymaktadır. Kısaca, bir şirketin tüm süreçlerini kapsayan anahtar teslimi çözümler sunan Uyumsoft, teknolojiye odaklandığı kadar, teknolojinin şirketlerin iş yapış biçimine katkısına ve birer rekabet aracı olarak kullanılmasına odaklanarak, işbirliği içinde olduğu herkese (çalışanları, müşterileri, müşterilerinin müşterileri, iş ortakları, tedarikçileri v.b.) fayda sağlamayı sürdürmektedir. 
 
Çalışanına ve iş ortağına destek vermektedir
 
En değerli sermayesinin ‘insan kaynağı’ olduğunu her fırsatta dile getiren Uyumsoft, sahip olduğu deneyimli ve tecrübeli ekibi ile sektöründe dünya firmaları arasında yer almaktadır.  Çalışanlarına huzurlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunarken; ‘Kendini yönet, birimini yönet’ felsefesi ile esnek ve güvene dayalı bir çalışma modeli uygulamaktadır. Öğrenen bir organizma içerisinde, hem Uyumsoft, hem çalışanları, hem müşterileri, hem iş ortakları ile sürekli öğrenmeyi ilke edinerek, eğitime her fırsatta yatırım yapmaya devam etmektedir. Aynı zamanda, çalışanlarının yüksek lisans ve doktora programlarını desteklerken, masraflarını üstlenebilmektedir. Çalışanlarının yanı sıra, girişimci ruhu da destekleyen Uyumsoft, iş ortağı olmak isteyenlere, firma bünyesinde ofisi kullanma imkanı sunarken, sekretaryadan elektriğe, güvenlikten temizliğe kadar tüm hizmetleri ücretsiz edinme imkanı vermektedir. Böylelikle, Uyumsoft ekosisteminin gelişimi de desteklenmektedir.   
 
Yazılım ve danışmanlıkta, dünyaya açılmayı hedeflemiştir
 
Yazılım ve danışmanlıkta Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olmayı hedefleyen Uyumsoft, dünyanın dört bir yanına yazılım ve danışmanlık ihraç ederken, Azerbaycan’ın da aralarında bulunduğu yurtdışı ofislerine yenilerini eklemekte ve hedeflerine sağlam adımlarla ilerlemektedir.
 
Uyumsoft’un ilkeleri
 
Çalışanları, tedarikçileri, müşterileri, ortakları ve tüm ekosistemi ile olan ilişkilerinde adalet ilkesini temel alır.
Verdiği sözlerin arkasında durur, vaatlerini eksiksiz biçimde yerine getirir ve hiç kimseyi yanıltmaz.
Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamayan; yapısına uymayan, altında kalan ya da fazla gelen bir ürün satmaz.
Olası sorunlar karşısında uzlaşmacı ve çözümcül bir yaklaşım izler, müşterisi ile ihtilafa düşmekten kaçınır.
Çalışanlarının haklarını gözetir, mesleki ve bireysel gelişimlerini destekler.
Rekabeti, etik ilkelerini koruyarak sürdürür.
Yürütmekte olduğu projenin % 100 başarılı bir şekilde sonuçlanması hedefini, ticari hedeflerinin üstünde tutar.
Ar-ge ve inovasyona sürekli yatırım yaparak, müşterilerini geleceğe taşır.
 
Uyumsoft’un kilometre taşları
 
-         1996      5 mühendisin ortaklığında kuruldu. Türkiye’nin ilk yerli ERP ürünü piyasaya sundu.
-         2000      Windows 2000 sistemi üzerinde çalışan Uyumsoft ERP’nin yeni versiyonunu piyasaya sundu.
-         2000      100’e yakın müşteriye ulaşıldı ve ekip 25 kişiye çıktı.
-         2002      İngiltere’de, Uyumsoft kullanılmaya başlandı.
-         2004      Azerbeycan’da, Uyumsoft kullanılmaya başlandı.
-         2005      Uyumsoft ERP’nin, cep telefonları üzerinde çalışan mobil versiyonunu piyasaya sundu.
-         2008      Kamu sektörüne yönelik çözümler sunuldu.
-         2009      Uyumsoft Ankara temsilciliği kuruldu.
-         2009      Uyumsoft Azerbeycan temsilciliği kuruldu.
-         2010      Uyumsoft web tabanlı ERP çözümünü piyasaya sundu. 
-         2011      Özel sektörde hizmet verdiği müşteri sayısı 500’ü bulan ve kamuda başarılı projelere imza atan Uyumsoft, Türkiye’deki yerli yazılım firmaları arasında ilk sıralarda yer aldı.   
-         2012      Kamu ve özel sektörde Türkiye’nin  kritik projelerine imza atmakta olan Uyumsoft, sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesini, yakın komşu ülkelere taşıyor.