Gönderen Konu: Ekran Kontrolleri  (Okunma sayısı 2857 defa)

oznur.demircioglu

  • Newbie
  • *
  • İleti: 7
Ekran Kontrolleri
« : Ekim 31, 2017, 04:38:26 ös »
Ekran Kontrolü Nedir?: Firmalar Web ERP ekranlarında kendi kullanımlarına özel kontroller eklemek isterlerse bunu ekran kontrolü tanımı ile yönetebilirler. Örneğin satın alma talebi açarken depo koduna göre kar merkezi kontrolü ya da fatura kaydederken hizmet kartı bazında analtik bütçe kalem kontrolü gibi kontroller ... vs.

Nasıl Kullanılır?

Örnek fatura işlemleri ekranı kullanılmıştır;

1-   Ekran kontrolü yazılmak istenen ekran için ilgili ekranda iken sol altta bulunan ekran bilgisi seçeneği ile sayfa kodu alınır;2-   Menüden kullanıcı ve yetki işlemleri > ekran kontrolleri > yeni kayıt fonksiyonu ile yeni bir ekran kontrolü sayfası açılır ve ekranda sayfa kodu alanında ekran kontrolü eklenmesi istenen veri giriş ekranından alınan sayfa kodu yazılır;

 

 3-   Bu kontrolün hangi fonksiyonda aktif olması isteniyor ise ilgili parametre işaretlenir; yeni, düzelt, sil ? örnekte yeni ve düzelt için aktif olması istendiğini varsayalım;

 

4-   Ekran kontrolümüzün hangi şartlarda devreye girmesi isteniyor ise buna uygun koşul belirtilmeli. Üstteki kısımda koşul butonu ile alanları seçerek koşul verebilirsiniz.
Alttaki kısım SQL yazarak koşul belirtiltebilir. 

 

5-     Eğer Koşul SQL'i uyumsoft tarafından yazılması istenir ise bu çalışma yazılım adam günü bedeli ile ücretlendirilecektir.

« Son Düzenleme: Ekim 31, 2017, 05:17:32 ös Gönderen: oznur.demircioglu »