Gönderen Konu: Progress Hakkında  (Okunma sayısı 5987 defa)

ozgurka

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 27
Progress Hakkında
« : Nisan 19, 2013, 01:19:07 ös »
Progress İnovasyonu Güçlendirir

Progress Software Corporation iş uygulamalarının geliştirilmesi, çalıştırılması, entegrasyonu ve yönetimi için uygulama altyapısı yazılımı sağlamaktadır. Hedefimiz bilgi teknolojisinin faydalarını maksimuma çıkararak karmaşıklığını ve toplam sahipolma maliyetini düşürmektir. Bugün şirket dünya çağında 90 ülkeye yayılmış ofisleriyle 1,600'ün üzerinde çalışana sahiptir. Progress Software şirketinin merkezi Massachusetts, ABD'dedir ve uygulama altyapısı yazılımı sektöründe dünya lideri pozisyonundadır.

Progress, iş servislerini kolaylıkla yaratan, bağlantı kuran, etkileşim sağlayan ve kontrol eden ürünleriyle servis odaklı mimari altyapısını (SOA) destekler. Ek olarak Progress, gerçek zamanlı olay işleme, SOA yönetimi ve birleşik veri servisleri yönetimi gibi teknolojinin gündemindeki anahtar alanlarda çözümler sunan yeni teknolojilerini sürekli bir biçimde geliştirir. Tüm Progress ürünleri standartlar temellidir ve günümüzün heterojen iş ortamındaki çok çeşitli iş uygulamaları arasında arayüz oluşturarak iletişim sağlar.

Servis Odaklı Mimari Ürünleri

Bir SOA yaklaşımı kullanarak, "servisler" adı verilen ve ayrık iş fonksiyonlarını otomatikleştiren ortak bileşenler kullanılarak bilgi sistemleri inşa edilir. Bir servis altyapısı iş proseslerini desteklemek ve eniyileştirmek amacıyla bu servisleri yaratır, etkileşim sağlar, kontrol eder ve gözlemler. Servis altyapısının özel entegrasyon yetenekleri eskimiş sistemlerin bir SOA'nın parçası haline gelmesini sağlar. Progress'in sunduğu servis odaklı mimari ürünleri:

Progress® Sonic™ ürün grubu, yeni ve varolan iş uygulamalarının kurumsal sınırlar üzerinden uzak alanlara doğru entegrasyonunu düşük gecikme, yüksek güvenilirlik ve maksimum devamlılıkla sağlamak amacıyla mesajlaşma temelli Kurumsal Servis Veriyolu olan pazar lideri Sonic ESB®'yi içermektedir.
Progress® Actional® ürün grubu, güzlemleme, analiz, güvenlik ve poliçe kontrolünü de içeren Web servisleri ve SOA yönetimi araçları içermektedir.
DataDirect® Shadow® RTE, mainframe ve eski uygulamaları SOA omurgası ve Web servislerinin eksiksiz katılımcıları haline getirir.
 
Uygulama Platformu Ürünleri

Progress Uygulama Platformu ürünleri son kullanıcı firmaların, bağımsız yazılım sağlayıcılarının ve yazılım geliştiricilerin hızlıca sofistike uygulamalar geliştirmelerini, çalıştırmalarını ve yönetmelerini sağlar. Progress'in sunduğu uygulama platformu ürünleri:

Progress® OpenEdge® platformu standartlar temelli, servis odaklı ve düşük sahipolma maliyetli iş uygulamalarının hızlı bir biçimde geliştirilmesi ve çalıştırılmasını sağlar.
Progress® Apama® Olay İşleme platformu, "milisaniyeler içerisinde" hareketli olay akışlarını hızlıca gözlemleyebilir, karmaşık durumları sezebilir ve harekete geçebilir. Apama® ürünü iş etkinlik gözlemlemesi, algoritmik ticaret, transaction gözlemleme, pazar hata denetlemesi ve RFID uygulamaları gibi olay tabanlı uygulamalar için altyapı sağlar.
Progress® EasyAsk® ürün grubu kullanıcılar ve sağlayıcılara ihtiyaç duydukları bilgiyi, müşteri yönlü e-ticaret sitelerinden keyfi sorgulamalara kadar değişen geniş yelpazede uygulamalar içerisinden, konuştukları doğal dilde arama ve sorgulama yeteneklerini kullanarak, bulma yeteneği kazandırır.
Veri Altyapısı Ürünleri

Progress veri altyapısı ürünleri, bağlantısız ya da mobil veriyi de içerecek şekilde, farklı noktalarda yerleşik ve farklı sağlayıcıların ürünleri olabilen çoklu veri depoları arasında köprüler kurarak veri yönetimi, entegrasyon, replikasyon, önbellekleme, erişim ve güvenlik sağlar. Veri altyapısı, hem veritabanı düzeyinde entegrasyon hem de dağıtık uygulama servisleri için veri servisleri desteğine olanak tanır. Progress'in sunduğu veri altyapısı ürünleri:

Progress® DataXtend™ ürün grubu dağıtık uygulamalar için veri entegrasyonu sağlar ve paylaşılan verinin gerçek zamanlı görüntüsünü uygulamaların ihtiyaç duyacağı biçimde sunar. DataXtend™ Semantic Integrator ürünü karmaşık veri dönüşümleri yaratmak için ortak bir anlamsal veri modeli kullanır. Böylelikle kurumların heterojen veriyi kesinti olmaksızın vrolan uygulamalar arasında paylaştırmalarını ve entegrasyon kapasitelerini maksimum seviyeye çıkarmalarını sağlar.
DataDirect Teknolojileri iş uygulamalarını veri ve servislere bağlayan, kanıtlanmış ve bilinen endüstri standartlarını kullanarak herhangi bir platformda çalışabilen ürünler sunan sektörün tek kapsamlı yazılım sağlayıcısıdır. Uygulamalarını eşsiz yelpazedeki farklı veri kaynaklarına ODBC, JDBC™, ADO.NET, XQuery ve SOAP gibi standartlar temelli arayüzler kullanarak bağlamak için yazılım geliştiriciler dünya çapında DataDirect® ürünleri kullanırlar.
Progress ürünleri ve Progress teknolojisi Fortune 500 listesinin %90'ını içeren, 140 ülkeye yayılmı 60,000 firmada kullanılmaktadır. Progress teknolojisi perakendeden üretime, telekomünikasyondan finans ve kamuya kadar geniş sektör ölçeğinde çalışacak olan, ERP'den finansal ticarete kadar her tipte uygulama için altyapı sağlar. Küresel ölçekteki 2,500'ü aşkın çözüm ortağından oluşan yaygın topluluğumuz, yıllık 5 milyar $ hacmindeki Progress teknolojisi, partner uygulaması ve hizmetleriyle her yıl binlerce yeni firmaya satış yaparak 140 ülkedeki müşterilerimizi kazanan ve hizmet etmek için çalışan taşıyıcı gücü oluştururlar.

Progress Software teknoloji ve ürünleri 1989 yılından bu yana Türkiye'de Servodata Yazılım tarafından temsil edilmekte ve yurt çapında 1.350'yi aşkın müşterisine hizmet vermektedir.
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2013, 03:31:40 ös Gönderen: ozgurka »