Gönderen Konu: Oracle  (Okunma sayısı 5376 defa)

ozgurka

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 27
Oracle
« : Nisan 19, 2013, 01:26:00 ös »
Neden Oracle?

Oracle Database 11g; Oracle Exadata ve Oracle Database Appliance gibi tasarlanmış sistemler ve veritabanı bulutlarında konsolidasyona olanak sağlayarak müşterilerin BT maliyetlerini azaltmasına ve daha yüksek hizmet kalitesi sunmasına yardımcı olur. Kurumsal uygulama yazılımları, veri ambarları ve büyük veri analizleri gibi her tür veritabanı iş yükü için hızlı, güvenilir, güvenli ve yönetimi kolay olduğu kanıtlanmıştır.


Veritabanı Sürümleri

İster tek başınıza bir geliştirici, ister orta ölçekli bir işletme veya büyük bir kurumsal şirket olun, dünyanın 1 numaralı veritabanının iş gereksinimlerinizi ve teknik gereksinimlerinizi karşılayacak bir sürümü vardır.

Tüm Oracle Database Sürümlerini görüntüleyin
Oracle Database Appliance

Oracle Database Appliance, yüksek düzeyde kullanılabilir veritabanı iş yüklerini kurmanın, yönetmenin ve desteklemenin basit, güvenilir ve uygun maliyetli bir yolunu sağlayan yazılım, sunucu, depolama ve ağ oluşturmaya yönelik tasarlanmış bir sistemdir.


Veri Ambarı

Veritabanı içi gelişmiş analitik ile tamamlanmış Oracle Exadata ve Oracle Database 11g, veri ambarı ve Operasyonel Karar Destek Sistemi uygulama yazılımları için hızlı ve uygun maliyetli bir platform sunar.

Tüm Veri Ambarı ürünlerini görüntüleyin
Yüksek Kullanılabilirlik

Oracle Database 11g ve Oracle’ın Maksimum Kullanılabilirlik Mimarisi ile, insan hatası da dahil, planlanmış ve planlanmamış kapalı kalma sürelerinin tüm yaygın nedenlerine karşı işletmenizi koruyarak kapalı kalma süresi maliyetlerini azaltabilirsiniz.


Depolama Yönetimi

Oracle Database 11g, süreçleri otomatikleştirerek, maliyetli G/Ç işlemlerini en aza indirerek, verileri sıkıştırarak ve tüm kurumsal veritabanlarınız için katmanlı depolama kaynaklarının kullanılmasını en üst düzeye çıkararak uygun maliyetli depolama yönetimi sağlar.


Oracle Exadata

Oracle Exadata, hem veri ambarı hem de online işlem işleme (OLTP) uygulamaları için olağanüstü bir performans sağlayan tek veritabanı makinesidir ve bu özellikler onu, karışık veritabanı iş yüklerini özel bulutlarda konsolide etmek için ideal bir platform haline getirir.


Big Data

Oracle, çeşitli veri kaynakları elde edip düzenlemenize ve yeni kavrayışlar bulup gizli ilişkiler üzerinden sermaye elde etmek için var olan verilerinizle birlikte bunları analiz etmenize yardımcı olacak çok geniş bir ürün portföyü sunar.


Veritabanı Bulutları

Oracle, genel, özel ve karma bulut sistemlerini etkinleştirecek geniş bir yazılım ve donanım ürün ve servisleri portföyü sunmaktır.


Veritabanı Güvenliği

Oracle, veri gizliliğini ve şirket içindeki tehditlere karşı koruma sağlamak ve düzenleyici kurallara uyumu güçlendirmek için kapsamlı bir güvenlik çözümleri portföyü sunar.


In-Memory

Oracle TimesTen In-Memory Database, çok düşük gecikme ile hızlı performans ve yüksek işleme miktarı için OLTP ve Operasyonel Karar Destek uygulama yazılımlarını orta katmanda çalıştırmak, tüm verileri ana bellekte depolamak için tasarlanmış, tam özellikli bir ilişkisel veritabanıdır.


Veritabanı Seçenekleri

Oracle Database 11g, performans ve kullanılabilirlik, güvenlik ve uyumluluk, veri ambarı ve analitik, yapılandırılmamış veri ve yönetilebilirlik alanlarında belirli müşteri gereksinimlerini karşılamak için çok çeşitli seçenekler içerir.