Gönderen Konu: Ticaret Sicili Müdürlükleri 1. Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi  (Okunma sayısı 8794 defa)

ozgurka

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • İleti: 27
Ticaret Sicili Müdürlükleri 1.Bilgilendirme Toplantısı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Müdürlüğü ve TOBB yetkililerinin katılımıyla, 30 Mart 2013 tarihinde, TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan  İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel, yeni Türk Ticaret Kanunu’nun bir devrim niteliğinde olduğunu ve yeni Kanunun hedeflerine ulaşabilmesi için ticaret sicili müdürlüklerine çok önemli görevler düştüğünü belirterek, yeni Kanunla birlikte Türk şirketlerinin uluslararası alanda rekabet gücünü  artıracak önemli bir değişim sürecinin  yaşandığını kaydetti.

Ticaret Sicil Müdürlerine, "Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun yeni ve köklü düzenlemeleri sizlerin katkıları ile uygulanacak, eski bildiklerinizi unutun" diye seslenen İsmail Yücel, “Kendinizi yeni Kanuna göre yeniden formatlayacaksınız. Eski Kanundan kaynaklı, unutmanız gereken  alışkanlıklarınızı unutun” dedi.
Ticaret Sicil Müdürlerinden MERSİS’e daha fazla ilgi göstermelerini isteyen İsmail Yücel, “MERSİS, ülke genelinde uygulamaya alındığında, en çok sizlerin işi kolaylaşacak” diye belirtti. 

TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz ise, yeni Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) hazırlık süreci ve yürürlük öncesi yaşanan değişiklik süreçleri hakkında bilgi verdi.