Gönderen Konu: Toplu Talep Onaylama  (Okunma sayısı 602 defa)

Mukaddes Konak

  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 1038
  • ERP Uzmanı
Toplu Talep Onaylama
« : Şubat 08, 2018, 02:24:58 öö »
Toplu Talep Onaylama

Ekran Yeri = Ana Menü - Satınalma Siparişi - Talep İşlemleri - Toplu Talep Onaylama

Talep girişinde yapılan talepler ilk olarak talep onay grubundaki ilk onay grubu içinde tanımlı olan kullanıcıların ekranlarına düşecektir. Burada eğer talep edilen stok daha sonra başka bir talep onay grubunun ekranına düşecekse 4 ayrı işlem yapılabilir. İşlem yapılacak satırlar seçildikten sonra;

** Talep edilen stok miktarının tamamı onaylanarak bir sonraki talep grubuna gönderilir.Bunun için kullanıcının,"Seçilenleri Üst Gruba Onayla & Sipariş Yap" butonuna basması yeterlidir.
** Talep edilen stok miktarı değiştirilerek bir sonraki talep onayına gönderilebilir.
** Talep edilen stok reddedilerek o stokla ilgili talep kapatılır. Bunun için Seçilenleri Reddet & Talep Kapat butonuna basılmalıdır.
** Eğer talep onay grubunun Talep Tutar Limitinde herhangi bir değer varsa bu değere kadar olan talep tutarını siparişe veya teklife çevirebilir.

Talep onaylanarak siparişe çevrilecekse, birim fiyat bölümüne çift tıklanarak o stok kartının Tedarikçi Malzeme İlişkisinde girilmiş olan cariler ve o tedarikçilerin satış fiyatları açılan yardım penceresinde görülebilir. Buradan da seçilen tedarikçi çift tıklanarak Toplu onay ekranına düşürülebilir. Buradaki yardım ekranına sadece Tedarikçi Malzeme ilişkisinde tanımlanmış cariler gelir. Ancak kullanıcı farklı bir cari kodu seçerek siparişi bu cariye açabilir.
Talep Onay Ekranında farklı stoklar farklı tedarikçilere sipariş edilebilir. Bu durumda sistem, satırlarda seçilen her cari stokları birleştirerek bir sipariş açacaktır. Ayrıca talepler benzer şekilde teklife de dönüştürülebilir.