Gönderen Konu: Depo Sayım Süreci, Sayım Fark Fişi Oluşturma  (Okunma sayısı 19985 defa)

ERP Destek

  • Administrator
  • Jr. Member
  • *****
  • İleti: 82
Depo Sayım Süreci, Sayım Fark Fişi Oluşturma
« : Mayıs 24, 2013, 10:23:46 öö »
1.   Fiili olarak yapılan stok sayımları ile ilgili sonuçlar envanter yönetimi – stok işlemleri – fiili depo sayımı ekranına girilir.Aşağıda gösterilen ekranda kullanıcılar kayıtları doğrudan kendileri girebilecekleri gibi, farklı formatlı veri sayfaları şeklinde de girebilirler.
İlgili ekranlardaki opsiyonlar için “text dosyadan okutma” ve csv formatında al” seçenekleri incelenebilir.
Sayım sonuçlarının girilmesi sonrasında önemsenmesi gereken bir alanda  “Referans No” ’dur.
Bu ekranda dikkat edilmesi gereken konu, “Fiili Depo Sayımları” penceresinde girilen verinin ilk haliyle herhangi bir şekilde stok miktarlarını değiştirmeyeceğidir.

2. Fiili depo sayımlarında sistemin oluşturduğu referans numarası, sayım tarihi, depo bilgileri girildikten sonra, seçimsel alanlar kullanılarak rapor farklı algoritmalarla çalıştırılabilir.Sayım değerleri üzerinde güncelleme yapılacak ise
           >   Sadece Sayım Listesini Karşılaştırsın seçeneği işaretlenmez.

Güncelleme sadece sayım listesi için olacak ise
 
           >   Sadece Sayım Listesini Karşılaştırsın seçeneği seçilmelidir. Aksi durumda sistem sayım listesine göre tüm stokları revize eder ve sayımda sayılmamış stokların program üzerinde görülen miktarlarını 0’lamak için çıkış hareketi yapar.Güncel not :
1."Sayım fişi devir fişi olarak oluşsun" işaretlenirse sayımlardan açılış fişi oluşturulabilir.
2. Stok miktarı 0 olan stokların fark fişlerinin oluşması içinde “Stok Miktarı 0 Olanlar Gelmesin seçeneği seçilmemiş olmalıdır. Aksi taktirde 0 miktarlı stoklar için düzeltme yapmaz.
3. Sayım Stok, raf, barkod, palet ve seri bazında yapılabilir.
4. Parti, renk, özellik, kalite, ambalaj gibi detaylarda sayım yapıldı ise "Sayım hangi detayda yapıldı" bölümünden ilgili özellikler işaretlenmelidir.
5. Sayım girişleri fiyat listesine göre fiyatlanarak oluşturulabilir, bunun için Giriş hareketi için fiyat kodu alanından fiyat listesi seçilmelidir.           
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2017, 04:51:16 ös Gönderen: ERP Destek »